pil Szwecja / Autorzy Szwecja.net
 
     

Ryszard Drobniak

Można by powiedzieć, że Ryszard Drobniak turystyką, rekreacją zajmuje się od "zawsze".

Praca magisterska napisana z geografii turystyki, doktorat obroniony w Polskiej Akademii Nauk, studia podyplomowe z ekono­miki turystyki, certyfikaty nurkowe, pilotażu, ratownictwa wodnego ect.

W turystyce pracuje już 36 lat. Początkowo w państwowych przedsiębiorstwach turysty­cznych, a od 20 lat prowadzi własne biuro podróży DRO-TOUR w Gorzowie Wielkopolskim. Do chwili obecnej pod własnym szyldem zrealizował ponad 500 wyjazdów grupowych, głównie autoka­rowych.

Szwecja.net

Ryszard Drobniak

Dr Ryszard Drobniak

Do chwili obecnej "zjeździł" ponad 60 krajów na 6-ciu kontynentach, ale za swoje największe dokonanie uważa najwcześniejsze poważniejsze przedsięwzięcie - zorganizowanie Studenckiej Wyprawy Geografów - INDIE 74.

Był swojego rodzaju prekursorem tego rodzaju projektów i w trudnych czasach realnego socjalizmu jako 22-letni student doprowadził do skutecznej realizacji 2-miesięcznej ekspedycji samochodem dostawczym ŻUK przez: Czechosłowację, Węgry, Rumunie, Bułgarię, Turcję, Iran, Afganistan, Pakistan do Indii.

Widok już nieistniejących (zniszczonych przez talibów) olbrzymich pomników Buddy w Bamiyan koło Kabulu na zawsze pozostanie w jego pamięci.

Skrajnie niestabilne lata osiemdziesiąte, specyficzny, awanturniczy okres przełomu lat 80/90-tych , trudne lata budowania zrębów własnej firmy, a także znany "system kolesiostwa" utrudniający zatrudnianie ludzi kompetentnych, przeszkodziły mu zaistnieć na gruncie naukowym, dydaktycznym i pisarskim w dziedzinie turystyki.

Stara się to obecnie nadrobić prowadząc między innymi zajęcia na wydziale Turystyki i Rekreacji AWF w Gorzowie Wlkp.

Przez cały czas nie rezygnuje oczywiście z wyjazdów (służbowych i prywatnych) w tym również egzotycznych. Plonem ostatniego ma być książka pod roboczym tytułem " W 32 dni przez Bangkok, Kambodżę, Wietnam, Laos, Dubaj. Dziennik podróży. Przewodnik dla żyjących ciekawie".

Idąc w ślad za Jackem Londonem i jego słynnymi 3-ma estetycznymi ideałami piękna, Ryszard Drobniak za takie, które istnieją w naturze uważa:

– Wielki Kanion Kolorado,
– Australijską Wielką Rafę Koralową,
– "Cielące się" (pękające i spadające do morza) lodowce Alaski.

     

Dla Szwecja.net Ryszard Drobniak napisał:

W 14 dni dookoła Bałtyku. 4 odcinki, 10-12.2013 r.

 

   

00016

nic

 

 

  

http://www.szwecja.net/autor/rd/

   
Szwecja
Szwecja