Szwecja / Portrety...
 

Środa 25 lutego 2009 r.

Daniel Westling

Daniel Westling (35) to przedsiębiorca, właściciel sieci luksusowych siłowni, których klientami są osoby z samej elity Sztokholmu. Jako przyszły małżonek szwedzkiej następczyni tronu, jest postacią wzbudzającą duże zainteresowanie zarówno mediów, jak i zwykłych mieszkańców Szwecji. Ale Daniel to także prosty chłopak z ludu, przedstawiciel klasy średniej. Nie pochodzi z rodziny szlacheckiej, ale po ślubie z księżniczką Victorią otrzyma tytuł księcia oraz diuka - „hertig av Västergötland”.

Urodził się 15 września 1973 r. Pochodzi z małego miasteczka Ockelbo, położonego 200 km na północ od Sztokholmu, gdzie normą jest przeciętność.

Już od czasów szkolnych Daniel koncentrował się na uprawianiu sportu. Przyjaciele i szkolni koledzy wspominają go jako miłego, porządnego chłopaka, z dużym zacięciem sportowym.

Po odbyciu służby wojskowej w Gävle przeniósł się do Sztokholmu, gdzie dostał się do wyższej szkoły sportowej. W 1996 r. został instruktorem zajęć pozaszkolnych i doradcą sportowym.

Pracował w klubie sportowym jako trener osobisty i doradca, zanim 5 lat później, w wieku 27 lat otworzył ze swoim wspólnikiem własną siłownię Master Training w Sztokholmie. Z założenia miało to być ekskluzywne miejsce, gdzie chętnych przyjmuje się tylko ze specjalnego polecenia i za wysokimi opłatami.

W tej właśnie siłowni trenowała młodsza siostra księżniczki Victorii, Madeleine, i to ona poleciła swojej starszej siostrze to miejsce. I w tym właśnie momencie rozpoczyna się cała historia. Daniel został osobistym trenerem Victorii, a z czasem również kimś więcej. Ich znajomość rozwijała się powoli przez 7 lat i z prawdziwej, głębokiej przyjaźni przerodziła się w wielką miłość. On był pod wrażeniem jej wielkiego serca, ona uległa poczuciu bezpieczeństwa, które jej dawał.

W 2008 r. Daniel przeprowadził się już oficjalnie do pałacu Drottningholm, rezydencji rodziny królewskiej. Mieszka tam jednak w oddzielnym, gościnnym skrzydle, w pobliżu księżniczki Victorii.

 

Daniel Westling

 

 

 

 
 
KasiaKatarzyna Ziętek
kz@szwecja.net

© Szwecja.net