pil Szwecja / Nowiny / ... Szwecja.net
 

Piątek, 10 07 2020 r.   00059

Przymusowo czy dobrowolnie?

W Polsce rozgorzały ataki na prezydenta Andrzeja Dudę za jego słowa, że nie jest on zwolennikiem szczepień obowiązkowych. Z przewrotnym apelem wystąpiła posłanka do parlamentu unijnego, Pani Janka Ochojska.

Jej tekst, opublikowany na popularnym amerykańskim sajcie, skomentował szwedzki lekarz o nieszwedzkim nazwisku...

Leszek Zagożdżon mieszka w Szwecji od 40 lat, tutaj skończył studia medyczne i pracuje w zawodzie od wielu lat. Obecnie jest ordynatorem na oddziale kardiologii w szpitalu uniwersyteckim w Örebru.

Ale najpierw parę fragmentów z tekstu Pani Janki Ochojskiej.

Tekst zaczyna się wezwaniem do Prezydenta, by zajął wyraźne stanowisko w sprawie przymusowych szczepień.
„Więc jest Pan za szczepieniami obowiązkowymi, czy nie? Proszę o jasne stanowisko”.

Potem posłanka przytacza solidne argumenty, które jednak dotyczą szczepień w ogóle, a nie obowiązkowych.
„W 1955 roku (...) w USA zaczęły być wprowadzane pierwsze skuteczne szczepionki, w Polsce kilka lat później. Od 1988 (350 tys. przypadków rocznie), kiedy ONZ rozpoczęła globalną akcję mającą na celu pokonanie polio, w ciągu niecałych 20 lat udało się tego dokonać na 4 kontynentach. W 2018 roku odnotowano 33 przypadki na całym świecie. W Polsce nie zdiagnozowaliśmy polio od 1984 roku DZIĘKI OBOWIĄZKOWYM SZCZEPIENIOM.”

„Tylko dzięki obowiązkowym szczepionkom nie umieramy na gruźlicę, odrę, polio czy ospę. Ale to może się zmienić, jeśli będzie Pan dawał wprost antyzdrowotne wypowiedzi. Ludzie Pana słuchają i tak ” – atakuje posłanka. Myślę jednak, że dzięki dobrowolnym szczepieniom efekt byłby podobny.

Dalej posłanka atakuje Prezydenta zgrabnie przekręcając jego słowa i intencje oraz wprowadzając inne wątki nie związane z tematem.
W Post Scriptum autorka przytacza stanowisko Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie:
„Za absolutnie nie do przyjęcia uznajemy słowa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, które padły w trakcie organizowanej przez TVP ,,debaty”, a w których Pan Prezydent podważył sens obowiązkowych szczepień ochronnych, a także sens szczepienia na grypę.”

 

nic

Szweja, anonse1

 

 

  

 

   
  

A oto komentarz dr Leszka Zagożdżona

Droga Pani. Pan Prezydent mówił głównie o grypie i proszę tutaj nie wprowadzać elementów socjotechniki... Rutynowe szczepienie się na sezonową grypę u zdrowych ludzi nie ma większego sensu.

U seniorów albo ludzi z groźnymi chorobami może i tak ale też nie wiadomo do końca bo nie ma dobrych randomizowanych badań na ten temat. Szczepionki są efektywne tylko w 40-60% wg amerykańskich danych z CDC, Link..

Czy szczepionka przeciw grypie zmniejsza np ryzyko zawału serca też nie wiadomo. Obecnie prowadzone są na ten temat badania – IAMI-study...

Może niektórzy pamiętają komplikacje szczepionki PANDEMRIX w czasie pandemii tzw "świńskiej grypy", Influenza A(H1N1), A(H1N1) gdzie np w Szwecji około 500 osób doznało narkolepsji (dokładne dane są ukrywane).

 

 

Szweja, anonse1

   
 

Pandemrix – szczepionka przeciwko „świńskiej grypie”, przedwcześnie podana, spowodowała narkolepscę u dużej grupy osób.

   
  

Polska zrezygnowała wówczas z zakupu szczepionki i przymusowych szczepień – i całe szczęście.

Inne przykłady komplikacji po szczepieniach na stronie: ncbi.nlm.nih.gov..

Ja sam nigdy nie zgodzę się na to żeby ani mnie ani moje dzieci szczepić szczepionką, która nie jest sprawdzona długoterminowo. Mieszkam w Szwecji od 40 lat i tu nie ma obowiązkowych szczepionek... i o ile znam Szwedów, to nie będzie.

   
       
 

Leszek Zagożdżon

   
 

Bezpośredni link do tej strony, poleć znajomym:
http://szwecja.net/NOW/fs-now/2020/Przymusowo.html