pil Szwecja / Nowiny / 2013 / ... Szwecja.net
Świat Należy do mnie!
 

Poniedziałek, 11 marca 2013 r.   00015

Wyprawa busem

8 osób, 9 państw, 25-letni bus, 9 000 km, 60 dni, setki przygód, miliony wspomnień – oto krótka charakterystyka liczbowa projektu "wyprawybusem.pl". Czym właściwie jest to przedsięwzięcie? Z jakiego powodu informacja o nim pojawia się na naszym portalu?

Ekipa wyprawybusem.pl to grupa studentów z Polski, którzy pewnego dnia postanowili spełnić swoje marzenie o tanim oraz pełnym przygód zwiedzaniu świata. W tym celu za wspólnie zebrane pieniądze kupili ponad dwudziestoletniego busa i 6 sierpnia 2011 roku wyruszyli w swoją pierwszą podróż, która wiodła szlakiem stolic Europy Środkowej: począwszy od Bratysławy, poprzez Budapeszt i Wiedeń, na Pradze skończywszy. 

Zachwyceni pięknem Europy postanowili, że realizowany przez nich projekt wyprawybusem.pl nie będzie tylko jednorazowym epizodem, ale corocznym sposobem spędzania jednego z wakacyjnych miesięcy. Podczas swojej kolejnej podróży – "wyprawy2012" – wyruszyli na zachód. Trasa ich podróży tym razem objęła Niemcy, Holandię, Belgię, Francję oraz Luksemburg. Łącznie podczas tych dwóch wypraw przejechali około 9 000 km, spędzili ze sobą 60 niezapomnianych dni, zwiedzili mnóstwo magicznych miejsc, a po tym wszystkim pozostały im miliony bezcennych wspomnień.

Etretat

nic

Świecie mój!
Klaudia Rejman wita Ocean Atlantycki.
Foto: Monika Korbecka

 

  

Dlaczego o nich piszemy? Otóż dlatego, że jednym z punktów na trasie ich tegorocznej podróży będzie właśnie nasz kraj! W grudniu zeszłego roku młodzi podróżnicy zdecydowali, że w sierpniu 2013 roku wyruszą na północ. Ich celem jest objechanie wokoło Morza Bałtyckiego oraz dotarcie za Koło Podbiegunowe. Studenci swym kolorowym busem planują odwiedzić 7 krajów: Danię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę, przejeżdżając trasę o łącznej długości niemalże 10 000 km. Na trasie ich podróży pojawią się m.in. zapierające dech w piersiach norweskie fiordy, nasz bajeczny Sztokholm, wioska św. Mikołaja – Rovaniemi oraz sam Przylądek Północny – Nordkapp.

Uczestnicy wyprawy chcą również wybrać się na trekking po lodowcu, poobserwować renifery, spotkać się z Wikingami podczas Tygodnia Średniowiecza na Gotlandii oraz spędzić popołudnie z rdzennymi mieszkańcami Laponii – Lapończykami.

Co prawda mamy dopiero marzec, ale przygotowania do wyjazdu już ruszyły pełną parą. Młodzi podróżnicy nie tracą czasu: przeszukują Internet w poszukiwaniu najciekawszych atrakcji Skandynawii, analizują ceny promów oraz mostów i dróg, którymi przyjdzie im się poruszać oraz starają się pozyskać sponsorów, a także Patronów Medialnych.

Dotychczas nawiązali współpracę m.in. z Rozgłośnią Polskiego Radia Rzeszów, tygodnikiem "Teraz Rzeszów" oraz licznymi portalami internetowymi. Miło nam ogłosić, że wśród nich znalazł się również portal Szwecja.net!

Istotnym punktem przygotowań do podróży jest także optymalizacja stanu technicznego auta, gdyż przejechanie zaplanowanej trasy będzie dla ich 25-letniego auta dość wymagające. Studenci nie tracą jednak zapału i krok po kroku dążą do realizacji obranego sobie celu. Będziemy starali się na bieżąco informować o postępach przygotowań do wyjazdu na wyprawę "Nordkapp2013". Jednocześnie zapraszamy do śledzenia fanpage projektu na portalu facebook pod adresem www.facebook.com/wyprawybusempl.

Chcesz zostać sponsorem "wyprawybusem.pl" lub możesz wskazać kogoś, kto mógłby nim być – napisz do niżej podpisanej.

Czytaj kolejną informację o przygotowaniach do Wyprawy Busem...

 
  

 

   
 
Klaudia Rejman
klaudia.rejman@gmail.com

 
 

 

   
minibus