pil Szwecja / Nowiny / 2012 / ... 00019  
  

Nordmaling

Działka i nic więcej

10/04

Wobec licznych pytań gmina Nordmaling informuje, że jej oferta dotyczy tylko działek budowlanych, przydzielanych osobą, które na stałe zamieszkają na teraenie gminy. Pozostałe koszty – prawne, podatkowe, budowy domu, doprowadzenie mediów itp. – pozostają w gestii beneficjenta. Gmina nie zapewnia też pracy dla nowych mieszkańców oraz nie udziela pożyczek.

Zgłoszenia prosimy składać wyłącznie za pomocą formularzy opublikowanych na str. gminy (patrz linki poniżej). Wszystkie zgłoszenia zainteresowania działką, które Państwo wysłali na adres serwisu Szwecja.net zostały przesłane przez nas do gminy. Mimo to osoby, które pisały do nas w formie zgłoszenia, prosimy o wypełnienie i wysłanie oficjalnego formularza gminy. Termin upływa 15 maja 2012 r.

c.d.n

Szwecja Nordmaling działka

5/04

Formalne zgłoszenia

Na stronie gminy Nordmaling – www.nordmaling.se – opublikowano dzisiaj dokładne informacje i warunki otrzymania działki budowlanej za darmo. Są tam też formularze oficjalnego zgłoszenia chęci otrzymania działki.

Wersja szwedzka...
Wersja angielska...

Informacja i formularz zgłoszeniowy, PDF:
Po szwedzku...
Po angielsku...

Spis działek:
Po szwedzki...
Po angielsku...

Formularz zgłoszeniowy .doc:
Szwedzki...
Angielski...

Ostateczny termin składania podań o przydział działki: 15 maja 2012 r. (W angielskiej wersji fPDF-info zakradł się błąd: „Application is due the 15th of Marchy 2012”. Gmina zmieni to wkrótce.)

Gmina Nordmaling informuje, że oferta darmowej działk dotyczy tylko

 

Szwecja Nordmaling działka

2/04

Informacja po angielsku

Wszystkim zainteresowanym darmową działką budowlaną w gminie Nordmaling radzimy odwiedzać w tym tygodniu stronę www gminy – www.nordmaling.se. Kierujący tą sprawą pracownik gminy, pan Sune Höglander, poinformował nas, że szczegółowe informacje – również w języku angielskim – będą opublikowane na stronie gminy w tym tygodniu. Mają tam być również formalne blankiety zgłoszeniowe. Bezpośredni link...

Najważniejsze części tego materiału postaramy się przetłumaczyć na język polski. Opublikujemy je wówczas na tej stronie.
Bezpośredni link: http://szwecja.net/nordmaling/.

Gmina ma olbrzymie kłopoty z opanowaniem lawiny listów jakie otrzymuje. Zgłaszają się chętni nie tylko z Polski, ale niemal z całego świata, poza... Szwedami. Warto zastanowić się chwilkę nad tym faktem, zanim zaczniesz pakować walizki.

Sprawa stała się głośna i telewizje z wielu krajów stoją w kolejce by przeprowadzać wywiady. Bez wątpienia pomysł rozdania działek za darmo to najlepszy biznes w historii gminy.

c.d.n.

Ryszard Nowak
rn@szwecja.net

Nordmaling City

Nordmaling City 25 stycznia 2012r.

 

Szwecja Nordmaling działka

29/3

Lawina

Gmina Nordmaling informuje na swojej stronie internetowej, że nie przyjmuje więcej zgłoszeń na otrzymywanie darmowych działek budowlanych. Lawina jaką wywołała nasza nowinka z 22 marca przekroczyła wszelkie oczekiwania. Ilość zgłoszeń znacznie przekracza już ilość działek. Oto tekst opublikowany na str. http://www.nordmaling.se/

THE OFFER REGARDING FREE PLOTS IN MUNICIPALITY OF NORDMALING IS NO LONGER ACTIVE! WE HAVE RECEIVED MANY RESPONSES, THANK YOU ALL.

Listę osób zainteresowanych otrzymaniem działki przesłaliśmy gminie wraz z podaniem terminu zgłoszenia. W rozmowie z Sune Höglander, osobą odpowiedzialną w gminie za ten projekt, dowiedzieliśmy się, że gmina była kompletnie zaskoczona powstałą sytuacją i nie miała przygotowanych żadnych procedur przyznawania działek. Pracują nad tym obecnie. Pan Höglander obiecał przesłać nam więcej informacji na ten temat w przyszłym tygodniu. Będą one publikowane na str. gminy www.nordmaling.se

Nie byliśmy niestety w stanie przetłumaczyć wszystkich pytań zadawanych przez Państwa – wybraliśmy tylko te najczęściej powtarzane. Stopniowo będziemy odpowiadali indywidualnie na Państwa pytania ale prosimy o cierpliwość.

c.d.n.

Ryszard Nowak
rn@szwecja.net

Szwecja Nordmaling działka

Niedziela, 25 marca 2012 r.  

Nordmaling
– działka poszukuje właściciela

22 marca opublikowaliśmy krótką notatkę pt. "Działka budowlana poszukuje właściciela". Opowiadamy tam o pomyśle gminy Nordmaling, która w celu ożywienia regionu zwiększenia liczby mieszkańców postanowiła rozdać sto działek budowlanych – za darmo! Informacja wywołała prawdziwą burzę i zaczęliśmy otrzymywać sporo listów od gotowych do emigracji Polaków.

Potem naszą nowinkę podchwycił PAP i opublikował wiadomość o rozdawaniu przez Szwedów działek "za friko" w swoich serwisach. Dzisiaj można ją spotkać w wielu dominujących w Polsce serwisach.

O ile do tej pory zainteresowanie Polaków osiedleniem się w Nordmaling mogliśmy nazwać "burzą", to teraz jest to prawdziwy sztorm. Ilość listów jakie otrzymujemy z pytaniami o szczegóły przekracza nasze możliwości udzielania indywidualnych odpowiedzi. Dlatego odpowiadamy gremialnie.

Oto informacja gminy Nordmaling

Gmina Nordmaling rozda za darmo około 100 niezabudowanych działek budowlanych, przeznaczonych pod budowę domów jednorodzinnych.

Działki znajdują się w miejscowościach Nordmaling i Rundvik oraz w większych wioskach Gräsmyr, Håknäs, Olofsfors, Lögdeå, Nyåker i Norrfors.

Podstawowym warunkiem otrzymania działki jest zbudowanie na niej domu mieszkalnego dla siebie, w celu stałego zamieszkania. Pozwolenie na budowę należy uzyskać w ciągu dwóch lat, a dom ma być zbudowany w ciągu pięciu lat. Oferta nie obejmuje kosztów przyłączenia mediów.

str. gminy: www.nordmaling.se...

Szwecja.net podjęła już kontakt z gminą Nordmaling i czekamy na dodatkowe informacje. Będziemy je publikowali stopniowo na tej stronie.

Wszystkich Państwa wyrażających zainteresowanie ofertą gminy Nordmaling i piszących do nas z prośbą o więcej info prosimy o podawanie danych teleadresowych – imię, nazwisko, tel. stacjonarny, adres miejsca zamieszkania. Na anonimowe listy nie będziemy odpowiadali.

 

 

Dane kontaktowe

Gmina Nordmaling:

www.nordmaling.se

Nordmalings kommun,
914 81 Nordmaling

tel. +46 (0)930 140 00
Fax +46 (0)930 104 90

W sprawie działki

Sune Höglander
+46 706 436 798 – kom.
sune.hoglander@nordmaling.se

Mapa...

Szwecja Nordmaling

Szwecja.net:

Info na temat działek w Nordmaling:
szwecja.net/nordmaling/

Pytania:
info@szwecja.net

Tel. +46 520 18542 - stac.


 

  

 

   
 

Ryszard Nowak
rn@szwecja.net