Szwecja / Nowiny / 2009 / ...
 
 

Szwedzka para królewska ogłasza zaręczyny swojej pierworodnej córki Viktorii, następczyni tronu, z Danielem Westling.

   
 

Monarchia 00017

Pod redakcją Katarzyny Ziętek

24 lutego 2009 roku oficjalnie ogłoszono zaręczyny szwedzkiej następczyni tronu, księżniczki Victorii z Danielem Westlingiem – chłopakiem z ludu. Przyprawiło to o rojalistyczny zawrót głowy tutejsze media i mieszkańców kraju. Zawrót głowy nie ominął i nas, stąd te strony, które rozwijamy sukcesywnie. Kolejno publikowane artykuły są dostępne z menu obok, po prawej stronie.

***

Przesadą byłoby twierdzić, że wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Od wielu lat szwedzka prasa rozpisywała się o romansie księżniczki Victorii z jej osobistym trenerem i jednocześnie zdolnym przedsiębiorcą, właścicielem sieci luksusowych siłowni, Danielem Westlingiem. Zgodnie jednak z zasadą, że zima nas zaskakuje, co roku, gdy nadszedł ten dzień, dzień ogłoszenia oficjalnych zaręczyn, cała Szwecja zapomniała o szalejącym kryzysie i przeniosła się w bajkowy świat królów, księżniczek i chłopaków z ludu, zamienianych w księciów.

W codziennych Nowinkach na stronach Szwecja.net tak oto piszemy tego dnia:

24.02.2009. Szwedzki dwór królewski potwierdził doniesienia o zaręczynach księżniczki Victorii i Daniela Westlinga. Król Carl Gustaf XVI udzielił swego przyzwolenia młodej parze. Również rząd aprobuje wybór Victorii. Opinia rządu została przekazana królowi podczas dzisiejszego posiedzenia na zamku w Sztokholmie. Spotkanie pary z prasą jest przewidziane na godz. 17.

 
 

Moment oficjalnego ogłoszenia zaręczyn uwiecznono na specjalnym filmie, który cały świat mogł podziwiać na stronach szwedzkiej telewizji, a nawet na YouTube.

Planowany na 19 czerwca 2010 roku ślub będzie historycznym wydarzeniem w Szwecji. Do tego czasu będziemy informaowali naszych czytelników o sprawach związanych ze szwedzką rodziną królewską. A pewnie i potem trudno będzie nam rozstać się z tym tematem.

 
 
Katarzyna Ziętek
kz@szwecja.net

© Szwecja.net