Turystyka, domki letniskowe
 

 

Hultsfred:


 
 

Vimmerby:


 
 

 

 
   
   
     

 

 

 

Astrid Lingren i rock & roll!

Zaledwie 16 km na południe od Krainy Astrid Lingren w Vimmerby leży Hultsfred, małe smolandzkie miasteczko, znane w całej Szwecji z dorocznego festivalu rokowego - Hultsfredsfestivalen.

Geograficzno kulturowa dzielnica Smålad w południowej Szwecji, jest - dzięki książkom Astrid Lindgren - chyba najbardziej znana na świecie. Któż nie zna takich miejsc jak Bullerby i jego dzieci lub Lönneberga z psotliwym Emilem? Innym sławnym mieszkańcem Smolandii jest Ingvar Kamprad, założyciel i niepodzielny władca imperium meblowego IKEA.

Jednak Smolandia to przede wszystkim piękna i przyjazna natura. Nie tak dzika i egzotyczna jak na północy. W porównaniu jednak z kontynentem jest to natura niemal dziewicza. Nieprzebyte lasy pełne jagód i grzybów, rozległe przestrzenie i wszechobecne, czyste jeziora pełne ryb, które ponoć łapią już początki polskiego.

To tutaj zaprasza polskich gości Turytyczne biuro z Hulltsfred - Hultsfreds Turistbyrå. Wymarzone miejsce nad wodą, bajkowy, smolandski domek z przynależną łódką i kajakami, można wyszukać i zarezerwować klikając w linki w lewej kolumnie.

Wakacje spędzone tutaj będą należały do niezapomnianych - gwarantujemy!

 

Atrakcje Hultsfred i wschodniej Smolandii

Kraina Astrid Lingren - klik

Smolendska wąskotorówka. Można wypożyczyć drezynę i wędrować nią po torach smolandzkiej wąskotorówki. Fantastyczna przygoda! - klik

Hultsfredsfestivalen - coroczny festiwal rokowy, 16-18 czerwca 2005. - klik

Hultsfred leży zaledwie 50 km od morza, 200 km od Kalskrona, 300 km od Sztokholmu.

Bliskość do miasta Kalmar i wyspy Öland i jej niepowtarzalnych krajobrazów.

 

00177

Hultsfreds Turistbyrå
tfn +46 495 160 62,
+46 495 134 86
fax +46 495 160 66

turism@hultsfred.se

mapa

Uwaga!
Mówimy po szwedzku i angielsku.

 
 Kontakt po polsku:

Nazw.

Firma

email

Tel.