Back

Nowinki ze Szwecji

xxx

Temat: Świąteczny Prezeny Roku 00129

Szwecja, Dziennki

21.11.2017

Szwedzki "Świąteczny Prezent Roku"
Szwedzki Instytut Badawczy Handlu o nieprzyzwoitej nazwie HUI Research ogłasza co roku tzw. Świąteczny Prezent roku. Tym razem zaszczytu tego dostąpił elektryczny rower. – Odzwierciedla on wzrastającą świadomość klimatyczną szwedzkich konsumentów, dbałość o swoje zdrowie i jednocześnie chęć bycia wolnym, elastycznym a czasami wygodnym – piszą analitycy HUI w uzasadnieniu wyboru.

świąteczny Prezent Roku musi spełniać trzy podstawowe warunki: Musi być nowością lub zostać odkryty na nowo, musi być na czasie, musi być sprzedawany w dużych ilościach lub generować duży obrót. Elektryczny rower spełnia ponoć wszystkie te warunki.

Do niedawna el-rower był eksluzywnym, drogim luksusem. Zaintrtesywanie nim znacznie wrosło w takt technicznych ulepszeń i przystępniejszej ceny. Nadal jednak, jak na prezent pod choinkę, jest to poważny wydatek. Cena w promocji zaczyna się od około 3000 zł.

Duże znaczenie dla wzrostu sprzedaży ma wprowadzona przez rząd premia za kupno pojazdu o napędzie elektrycznym. Państwo zwraca aż 25% ceny roweru. Taki szwedzki rower+. (rn) .

Szwecja

Rower o napédzie elektrycznym – Świąteczny Prezent Roku 2017 w Szwecji.

Szwecja, Dziennki

24.11.2015Świąteczny prezent roku 2015
Tegorocznym "Świątecznym prezentem roku" został w Szwecji... odkurzacz–robot.

Co roku tutejszy instytut badania handlu HUI Research wybiera produkt, któremu nadaje to zaszczytne miano. Produkt ma spełniać trzy podstawowe warunki:
– Ma być nowością na rynku lub przeżywać renesans popularności,
– Ma być sprzedawany w dużych ilościach lub za duże pieniądze,
– Ma być na czasie.

Po raz pierwszy prezent roku wybrano w 1988 roku. Wówczas była to maszyna do pieczenia chleba. Wśród innych laureatów można wymienić telefon komórkowy 1994 r., elektroniczne "zwierzątko domowe" Tamagotchi 1997 r., wełniana czapka 2003 r., czy jakieś miłe przeżycie 2008 roku. (rn)

Szwecja, prezent pod choinkę roku

Ilustracja. Normalne wymiary robota ok. 30x8 cm, cena robotów od 360 zł do kilku tysięcy.

Szwecja, Dziennki

10.12.2014


Biust pod choinkę
Brak pomysłu na dobry prezent pod choinkę dla bliskiej ci kobiety? Firma "Klinik 34" z Geteborga ma rozwiązanie: większy biust. Firma zajmuje się chirurgią plastyczną. Jedną z usług jest wypełnianie kobiecego wnętrza... silikonem. Firma postanowiła promować sztuczny biust na "Gwiazdkowy prezent roku".

Gwiazdkowy prezent roku to stosunkowo nowa szwedzka tradycja. Od 1988 roku jest on ogłaszany na podstawie statystyki zakupów. Wyborem prezentu roku zajmuje się szwedzki Instytut Badania Handlu, Handelns Utredningsinstitut – HUI. Zapowiadały się seksowne Święta. Jednak HUI wybrał znacznie mniej ekscytującą bransoletkę aktywności fizycznej, rejestrującą np. ilość kroków podczas spaceru, puls itp. (rn)

Szwecja, Dziennki

20.11.2013

Sokowirówka hitem tegorocznych Świąt w Szwecji
Już od 1988 roku szwedzki Instytut Badania Handlu (Handelns Utredningsinstitut, HUI) wybiera produkt, który dostaje zaszczytny tytuł podchoinkowego Prezentu Roku. Wśród zwycięzców z ubiegłych lat znajduje się między innymi iPad, nawigacja GPS czy słuchawki Hi-Fi. Tegorocznym hitem jest z kolei... sokowirówka, po szwedzku zwana po prostu: råsaftscentrifugen. Ten wybór ma być odzwierciedleniem mody na "zdrowe odżywianie" oraz trendu, by jedzenie i picie przygotowywać samemu.

Podchoinkowy Prezent Roku jest przedstawiany zawsze w listopadzie, w związku prognozą HUI Research, dotyczącej handlu detalicznego w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Egzemplarze wszystkich dotychczasowych laureatów przechowuje w swoich zbiorach Muzeum Nordyckie w Sztokholmie. (oi)

Szwecja, Dziennki

22.11.2012

 

słuchawkiTym razem słuchawki.
Szwedzki instytut badań rynkowych HUI ogłosił prezentem gwiazdkowym roku 2012 słuchawki. Prezent roku musi spełniać parę podstawowych warunków: musi być nowością lub na nowo stać w centrum uwagi; osiągać dużą ilość lub wartość sprzedaży; reprezentować ducha czasu. Słuchanie zamiast czytania reprezentuje dzisiaj nasz mobilny styl życia – twierdzi HUI. Instytut nie wskazuje na jakąś konkretną markę słuchawek, a tylko na produkt jako taki. Gwiazdkowy prezent roku jest typowany w Szwecjii od 1988 roku. (rn)

Szwecja, Dziennki

15.11.2011

 

Gwiazdkowy prezent roku. Instytut badania handlu detalicznego, HUI Research, przedstawia dzisiaj Gwiazdkowy Prezent Roku. Tytuł jest przydzielany od 1988 roku. Pierwszym laureatem była maszyna do pieczenia chleba. W kolejnych latach wygrywały różne produkty, najczęściej elektroniczne, ale zdarzały się też perfumy, książki, wok, a nawet „przeżycie”. W ubiegłym roku wygrał iPad. Szczytem szwedzkich marzeń w tym roku jest… paczka żywnościowa. Chodzi o abonament na produkty spożywcze dostarczane wraz z przepisami do domu. W ten sposób zapracowani Szwedzi nie muszą tracić czasu na zakupy i wymyślanie potraw. Robi to za nich odpowiednia firma. Paczka zawiera nawet pasujące do obiadu wino. W ostatnim roku powstało wiele serwisów internetowych oferujących taką usługę. (rn)

Szwecja, Dziennki

25.11.2010

 

Szwedzi marzą o tabliczce. Po raz kolejny produkt firmy Apple – iPad, elektroniczna tabliczka komunikacyjna wielkości kartki papieru – jest najbardziej wymarzonym prezentem gwiazdkowym w Szwecji. Tak wynika z corocznego rankingu przeprowadzanego przez Handlowy Instytut Badawczy. Co ciekawe, oficjalnej inauguracji iPada na szwedzkim rynku jeszcze nie było. Ma być na dniach. Podobnie było w 2007 r., kiedy to pierwsze miejsce na liście najbardziej pożądanych prezentów zajął applowski iPhone – też zanim pojawił się na tutejszym rynku.

Szwecja, Dziennki

12.11.2009


Szwecja, Sztokholm, NK

Rekordowe święta. Szwedzki handel, pomimo słabej koniunktury, liczy na wyjątkowo udaną sprzedaż w okresie przedświątecznym. Według prognoz Instytutu Badania Handlu (HUI) Szwedzi mają zrobić w grudniu zakupy za około 61,3 mld koron, czyli o 3% więcej niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że każdy z nich wyda na świąteczne prezenty średnio po 6 575 koron. Największą popularnością mają się cieszyć artykuły sportowe, a tegorocznym przebojem według Instytutu ma być święcąca ostatnio tryumfy specjalna mata z kolcami do masażu – prezent gwiazdkowy może więc troszkę boleć.

Szwecja, Dziennki

4.12.2006


Wraz z początkiem grudnia pojawiają się świąteczne dekoracje w szwedzkich miastach. W oknach domów wystawiane są adwentowe świeczniki i kolorowe gwiazdy. Nawet mimo łagodnej jesieni nie da się ukryć, że to już tyko 20 dni do Świąt. Łatwo popaść w panikę. Jeszcze tyle do zrobienia. Przede wszystkim prezenty. Szwedzki instytut badania handlu wróży, że świąteczne zakupy pobiją wszelkie rekordy w tym roku. Obroty handlu detalicznego wzrosły w październiku o 8,1%. Szwedzcy konsumenci kupują najwięcej z pośród krajów starej UE. Nadal daleko im jednak do mieszkańców nowych krajów Unii, Polski i innych.

   
   
vit

 

 

 

   
   

 © Szwecja.net