Szwecja
Back

Radio dla szwedzkiej Polonii

Szwecja, Dziennki

1.03.2013

W najbliższy poniedziałek, 4 marca 2013, o godzinie 9 rano oficjalnie zostanie uruchomione Radio Korona – pierwsza stacja internetowa adresowana do Polaków mieszkających w Szwecji.

Radio Korona nadaje obecnie sygnał testowy (muzyka i jingle). Od marca rusza z ramówką. Program składać się będzie z trzech pasm: 9-13, 13-17 i 19-21. W ciągu dnia pojawiać się będą m.in. informacje użytkowe dla Polonii szwedzkiej, zaproszenia na imprezy kulturalne i koncerty, ogłoszenia drobne, planowane są też lekcje języka szwedzkiego. Pasmo wieczorne to audycje autorskie, m.in. muzyczne i interaktywne z udziałem słuchaczy (poprzez serwisy społecznościowe i głosowe komunikatory internetowe). Program będzie emitowany ze Sztokholmu i Warszawy.

Z czasem Radio Korona planuje wprowadzenie kolejnych pozycji programowych, powstających m.in. we współpracy z innymi mediami polonijnymi w Szwecji.

Format muzyczny stacji to AC, czyli największe przeboje lat 80.90 i współczesnych rozbudowane o mniej znane lub nieco już zapomniane utwory z tego okresu.

Twórcami Radia Korona są Marcin Kusy i Łukasz Suda, do niedawna prezenterzy warszawskiego Radia Kolor. Marcin Kusy pracował wcześniej m.in. w Radiu Centrum Lublin i warszawskim Radiu Pogoda. Łukasz Suda pracował również jako dziennikarz m.in. w Radiu Bogoria i Radiostacji. Za stronę internetową odpowiada Radosław Gers, a za działanie marketingowe Jan Wus.
Stacja utrzymywać ma się z reklam, które pozyskiwane będą przez przedstawicieli handlowych w Szwecji.

Odsłuch stacji dostępny jest na stronie www.radiokorona.pl.

Back


Łukasz Suda

 

00025  

© Szwecja.net