Kolizja promów w Nynäshamn

Szwecja, Dziennki

23.07.2009

12:32


Tuż po godz. 11 doszło dziś do kolizji dwóch promów, kursujących pomiędzy Nynäshamn i Gotlandią. W gęstej mgle MS Gotland staranował szybki prom Gotlandia II w pobliżu portu Nynäshamn. Według aktualnych doniesień nie ma strat w ludziach, a pasażerowie zostają ewakuowani. Do portu w Nynäshamn przypływają również polskie promy z Gdańska. Dzisiejszy prom Baltivia przypłynął szczęśliwie. Zdjęcia z kolizji....

14:52


Bardziej poszkodowany prom, Gotlandia II, miał na pokładzie 579 pasażerów, podczas gdy większym MS Gotland płynęło 1 398 osób.

Zderzenie wywołało sporą panikę na pokładzie mniejszego promu. Duża część nadbudowy statku została wtłoczona do pomieszczeń pasażerskich. Oburzenie podróżnych wywołuje brak pomocy ze strony załogi w odnalezieniu kamizelek ratunkowych. Co gorsza, również kapitan doznał szoku i odebrało mu mowę. Tak przynajmniej twierdzi reporterka Aftonbladet Johanna Lundberg, która była na pokładzie.

Jednak już około 11.45 oba promy zacumowały w porcie Nynäshamn i pasażerowie mogli opuścić statek. W terminalu promowym udzielono pierwszej pomocy poszkodowanym. Pięć osób odwieziono do szpitala z łagodnymi obrażeniami. Na szczęście obyło się bez śmiertelnych ofiar. Państwowa Inspekcja Morska bada przyczyny wypadku.

Wkrótce po godz. 13, z niewielkim opóźnieniem, przypłynął do portu również prom z Gdańska – Baltivia. Przyjęcie polskiego promu odbyło się bez większych przeszkód.

rn, rn@szwecja.net

00281    
 

Txtxxx

 

 

  MS Gotland i polski prom Baltivia w porcie Nynäshamn, w nieszczęśliwy, mglisty czwartek 23.07.2009 r.

 

Szwecja.net